Wały Jana III 5,
46-100 Namysłów

O nas

Klub ZORZA położony jest w Centrum Namysłowa. Dysponujemy 6 certyfikowanymi torami Brunswick, 3 stołami bilardowymi oraz innymi rozrywkami. Do dyspozycji wszystkich klientów jest obszerny bar oraz ogródek na zewnątrz. Lokal jest w pełni wentylowany. Istniejemy na rynku od 2010.

Kręgielnia Zorza jest nieodłączną częścią Centrum Rozrywki Zorza, który jest jedynym takim kompleksem w Namysłowie zaspokajającym potrzeby społeczno-towarzyskie.

Poznaj lepiej

Historię kręgli

Kręgle to bardzo stara dyscyplina sportu. Jak powszechnie wiadomo grali już w nią jaskiniowcy urządzając regularne turnieje, w których najlepszy przeważnie był Fred Flinston. A tak poważnie, to jeśli wierzyć historykom, w kręgle grano już w starożytnym Egipcie. Pierwsze dowody na istnienie tej gry znaleziono w egipskich grobowcach sprzed 3200 lat p.n.e. Kręgle i kule były wykonane z kamienia.
W IV wieku w Niemczech kręgle były podobno częścią ceremonii religijnych, zaś w XVI wieku w Anglii zakazano gry, ponieważ ludzie poświęcali na nią zbyt dużo czasu.
Prawdziwy rozwój kręglarstwa nastąpił jednak dopiero w XX wieku, kiedy to obok odmiany klasycznej, w której w dziewięć kręgli rzucało się kulą bez otworów trzymaną w całej dłoni, powstał bowling czyli dziesięciokręglowa odmiana z kulą posiadającą otwory na palce. Bowling wymyślili Amerykanie, do których kręgle trafiły w XIX wieku wraz z niemieckimi emigrantami. Zmiana i uatrakcyjnienie zasad gry spowodowały prawdziwy rozwój tego sportu. Pojawiły się urządzenia ustawiające kręgle na torze i podające kulę po rzucie wprost do gracza, a także urządzenia liczące punkty.

Nasze regulaminy

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi regulaminami przebywania oraz korzystania z dobrodziejstw jakie oferuje lokal Zorza 😉

Regulamin lokalu Zorza, czyli zasady ogólne panujące w lokalu.
Regulamin gry w bowling, czyli przepisy i zasady zachowania bezpieczeństwa podczas gry w kręgle.
Regulamin rezerwacji torów, sprawdź w jaki sposób możesz zarezerwować tor w pożądanym terminie.

Zobacz naszą

Galerię